Click on the slide!

Palác Astra Václavské Náměstí

Click on the slide!

Laboratorní hala LASER PALS

Click on the slide!

Rekonstrukce historického a památkově chráněného barokního objektu

Click on the slide!

Palác Astra Václavské Náměstí

Click on the slide!

Ondřejov - rekonstrukce administrativního objektu 2-metrového dalekohledu

Click on the slide!

Rekonstrukce a dostavba bytového domu Musílkova

Click on the slide!

Výstavba nového kostelu pro římsko-katolickou církev

Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 
 
Neděle, 24 Bře 2019
 
 

rodynni_domy_typ_projekt

rodynni_domy_ind_resh

Rychlý kontakt:
Na Vaše dotazy nebo poptávky zaslané elektronicky, obratem rádi odpovíme.
Vypočitat cenu
Zadat dotaz

Jak na montáž bazénu Tisk Email

Jak na montáž bazénu

Kam máme bazén umístnit?

Před montáží bazénu si vyberte místo pro bazén, vyberte si s rozmyslem, dodatečné změny už nejsou možné. Nejlepší bude umístit bazén na slunné místo, kde lze dobře využít slunečního záření. Před montáží bazénu dobře pomyslete si ve kterém rohu vaší zahrady jeho montovat, aby po většinu dne na něj dopadalo slunce. Před montáží bazénu je nutné si pamatovat na odpočinkové zóny v okolí bazénu.

Nezapomeňte na dodatečnou montáž zastřešení při situování bazénu do terénu. Ponechte prostor pro montáž pojezdové kolejnice zastřešení bazénu. I když budete zastřešení montovat někdy v budoucnu, а přece připravte okolí bazénu na možnost zastřešení.

Co ještě je nutné vědět než začnete s montáží bazénu? Jakým příslušenstvím bude bazén osazen. Protože některá příslušenství již není možné dodatečně instalovat (světlo, protiproud, připojení na okruh vody).

Vyhloubení jámy pro bazén

I když plastové bazény se usazují do terénu, proto před montáží bazénu naše specialisté vyhloubí jámu, která bude o cca 20 cm hlubší než bazén, šířka a délka o 50 cm větší než bazén.

Zároveň vyhloubíme i jámu na technologii s výkopem na propojení technologie, rýhu na přivedení elektřiny 240 V nebo 380 V, připojení vody k dopouštění bazénu, popřípadě i kanalizace k praní filtrace a vypouštění bazénu.

Vybetonování dna bazénu

Vybetonování dna bazénu se provádí pomocí betonových desek tloušťkou minimálně 150 mm a vyztužených ocelovou armaturou (KARI síť 15 x 15 cm, drát průměr 6 mm). Obvyklá tloušťka podkladního betonu je asi 10-15 cm, ale skutečnou sílu základové betonové desky musí stanovit statik s ohledem na stanoviště, tvar a velikost bazénu. Provedeme izolaci polystyrenovými deskami.

Usazení bazénu do jámy

Montáž bazénu předpokládá usazení bazénového skeletu na betonovou desku, na kterou před tím položíme podlahový polystyren o síle 3 cm. Potom se začneme bazén osazovat příslušenstvím (trysky, skimmer, světlo, protiproud).

Usazení a obetonování bazénu

Pokud je bazén správně umístěn a osazen příslušenstvím, může se začít s následující etapou montáže bazénu - betonováním. Nejdříve po celé výšce bazénu vložíme fasádní polystyren o síle 3 cm, který zamezuje vychladnutí vody v bazénu a chrání stěny před ostrými kamínky v betonu. První den bude bazén postupně napouštěn vodou a betonovan jen do výšky 15 cm. Betonování provedeme polosuchou betonovou směsí, která se sype kolem bazénu opatrně bez pomoci těžké techniky. Po zaschnutí předešlé vrstvy, napouštíme bazén a postupně betonujeme o dalších cca 20 cm.