Click on the slide!

Palác Astra Václavské Náměstí

Click on the slide!

Laboratorní hala LASER PALS

Click on the slide!

Rekonstrukce historického a památkově chráněného barokního objektu

Click on the slide!

Palác Astra Václavské Náměstí

Click on the slide!

Ondřejov - rekonstrukce administrativního objektu 2-metrového dalekohledu

Click on the slide!

Rekonstrukce a dostavba bytového domu Musílkova

Click on the slide!

Výstavba nového kostelu pro římsko-katolickou církev

Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 
 
Neděle, 24 Bře 2019
 
 

rodynni_domy_typ_projekt

rodynni_domy_ind_resh

Rychlý kontakt:
Na Vaše dotazy nebo poptávky zaslané elektronicky, obratem rádi odpovíme.
Vypočitat cenu
Zadat dotaz

Samostatně stojící montované nízkoenergetické a pasivní rodinné domy na klíč Tisk Email

Samostatně stojící rodinné domy na klíč - montované, nízkoenergetické a pasivní domy

Samostatně stojící rodinný dům je stavba určená pro bydlení, která její konstrukcí splňuje požadavky na rodinné sídlo. Samostatně stojící rodinné domy můžou mít ne více než tři samostatné byty, ne více než dvě nadzemní a jedno podzemní podlaží a podkroví. Rodinný dům - samostatný ne přimyká žádnou vnější stěnou (nebo její částí) k domu na sousedním pozemku.

Život v domě pro jednu rodinu dává, samozřejmě, maximum i soukromí i osobní svobody. Sousedé, s kterými je třeba uvádět do souladu své stavební plány a plány zařízení, nejsou. Samostatně stojící rodinný dům, jestli ceny na nemovitost začnou se zvyšovat, zvyšuje se v ceně nejvíce.

Samostatně stojící dům vyžaduje i největší výdaje na vytápění, protože všechny jeho čtyři venkovní stěny a všechny provozní systémy patří stejnému majiteli. Takový dům potřebuje a velké, v porovnání s ostatními typy domů, pozemky. Celkově jeho hospodářské náklady úplně kompenzují jeho důstojnosti.

Samostatně stojící typové rodinné domy na klíč většinou stavíme podle katalogu. V rubrice typizované projekty naleznete domy s originálním designem jak klasické, tak i montované domy na klíč nebo moderní nízkoenergetické a pasivní domy. Mezi moderní druhy bydlení Vila 750 je moderní rodinný dům menší velikostní kategorie, Ekoline 734 – moderní pasivní dům a rodinné domy na klíč Kompakt 1001 i Optimal 1039 jsou nízkoenergetické domy. Rodinný dům na klíč ze stejného projektu můžete mít originální, když si sami vyberete estetické prvky jako barvu a druh vnitřních omítek, oken, podlah či fasády. Máme v nabídce rodinné domy na klíč, které umožňují nespočetné množství přístaveb a modifikací. Nespornými přednostmi typových rodinných domů na klíč jsou vyzkoušené řešení, vylučující možnost projekční chyby, a také cena. Projekt typového rodinného domů na klíč je vždy levnější než vlastní projekt s vypracováním vlastní technické dokumentace.

Míra připravenosti domu. Montované rodinné domy na klíč

Podle způsobu výstavby domy se dělí na hotové, tzv. rodinné domy na klíč, připravené, smontované a postavena nezávisle - ne společností, a samým stavitelem. Rozdíl mezi těmito typy domů je vlastně v míře jejích připravenosti pro zákazníka. Čím nižší je míra připravenosti, tím dům, samozřejmě, je levnější. Tento přístup vyhovuje požadavkům trhu. Nízká míra připravenosti domu k nastěhování vám dá větší prostor pro realizaci osobních představ o tom, co by mělo být uvnitř a vně domu, ve kterém se chystáte bydlet.

Hotový dům je to dům, postavený stavební firmou klasickým vyzdíváním nebo smontovaný v celek na staveništi z hotových (předem vyrobených) stavebních dílů. Tyto domy je často nazývány montované domy. Rodinné domy na klíč můžou být provedeny tak, aby byly zároveň domy montovanými, nízkoenergetickými nebo pasivními domy. Připravený dům - dům, připravený stavební firmou ve větší či menší míře na dokončení. Dokončení stavby vykonává stavitel na základě svých plánů, představ a finančních možností. Smontovaný dům (hrubá stavba) - nosná konstrukce s nosnými a dalšími povrchy a samozřejmě základem a stavební jámou. Tento dům by měl být dokončen zákazníkem. A konečně - dům, který od začátku se staví svépomoci.

Zvláštní diskusi si zaslouží na tomto seznamu montované rodinné domy na klíč. Jedná se o stavbu, kdy se na předem zhotovenou základovou desku instalují hotové velké prvky (vyrobené na fabrice z moderních k přírodě šetrných materiálů), ze kterých se skládají stěny. Montované rodinné domy rozlišují se podle materiálu stavebních dílců. Jsou rodinné domy montované sendvičovým systémem i montované domy z kamenných materiálů (velké bloky jsou vyrobeny z cihel nebo z lehkého betonu s keramickým kamenivem). Domy z hotových konstrukcí stavili ještě v starodávném světě. Vždy to bylo pohodlné, rychlé a levnější než běžné stavby. Velkou výhodou z hotových konstrukcí je možnost měnit velikost obytného prostoru a provádění změn v dispozice místností. Další výhoda - poměrně krátká doba výstavby domu. To vám umožní ušetřit na fondu mzdy. Montovaný rodinný dům na klíč se staví tzv. suchou cestou, takže výstavbu lze realizovat i v zimě.

 

Domy s energeticky úspornými technologiemi - nízkoenergetické a pasivní domy

Domy zvláštního druhu - s technologiemi, které umožňují šetřit domácí vytápění. Tyto samostatně stojící domy se nazývají nízkoenergetické.

V podstatě úspory na vytápění lze dosáhnout různými formami vylepšené tepelné izolace – tepelně-izolačních materiálů a speciální konstrukcí stěn. Navíc i skvěle tepelně izolovaný nízkoenergetický dům může „dýchat“ díky moderním technologiím a stavebním materiálům.

K dispozici je další ekonomická varianta domova s vyšším standardem úspory energií. Říká se tomu pasivní dům. V těchto domech je orientační bod na jižní straně. Na jihu jsou hlavní okna, přitom tyto okna speciálně vyrobené velmi velké, aby mohly sloužit jako hlavní zdroj tepla v domě. Použití výborné tepelné izolace zvláštních vlastností, specifických způsobů vytápění umožňuje v kombinaci s okny dosáhnout snížení potřeby energie na vytápění. Podle norem ČSN pro pasivní domy k celkovému provozu (tj. vytápění / chlazení, ohřevu vody a provozu spotřebičů) musí se využít celou řadu složitých technologií. Z tohoto důvodu pasivní domy mohou byt osazovány solárními panely a dalšími technologiemi pro získávání energie z přírodních zdrojů.

Pokud jde o vysoké náklady na použité technologie, jsou náklady na tyto technologie plně se vyplatí úsporami na vytápění během desetiletí provozu domu a úspory na tepelně-izolačních materiálech prostřednictvím použití velkých oken na jižní straně. Tento faktor samozřejmě platí i pro nízkoenergetické domy. Navíc, výstavba domů s energeticky úspornými technologiemi podporovaná státem.