SLUŽBY
NAŠE VYBAVENÍ
NAŠE PRÁCE
O NÁS
FOTOGALERIE
KONTAKTY

INŽENÝRSKÉ SÍTĚ

Solid construction

Solid Construction group působí na stavebním trhu od roku 1991. V rámci našich služeb poskytujeme kompletní stavební servis od A do Z včetně oblíbených staveb na klíč.

Aby Vám vodovod dobře sloužil

Každé vodovodní potrubí se skládá z trub, tvarovek a armatur. V naší společnosti jsme během dlouholeté praxe poznali, že k tomu aby Vám vodovod dobře sloužil, je zapotřebí zvolit správný materiál. Při volbě materiálu zohledňujeme zejména:

  • způsob uložení vodovodního potrubí
  • kvalitu dopravované vody
  • použitý pracovní tlak
  • a také finanční náklady na realizaci

Nároky na použitý materiál se tedy mohou lišit, ale současným trendům nejvíce odpovídá šedá litina, tvárná litina a ocel. Evergreenem je pak potrubí z plastů, zejména z PVC, HDPE nebo GRP.

POSTARÁME SE TÉŽ O KANALIZACE

K odvádění odpadních vod slouží stoková síť neboli kanalizace. Nejpoužívanějším systémem je gravitační kanalizace, ale setkat se můžeme i s alternativami, jako jsou podtlaková (vakuová) kanalizace, tlaková kanalizace a pneumatická kanalizace. Stejně jako v případě vodovodů hrají důležitou roli použité materiály. Pro výstavbu veřejné stokové sítě se nejčastěji setkáme s betonovým, železobetonovým, plastovým a kameninovým potrubím. Výjimkou nejsou ani kanalizační cihly nebo dlažební kameny na cementovou maltu. V praxi se používá i čedičové potrubí, které je určeno k odvodu chemicky silně znečištěných odpadních vod.

NAŠE STAVEBNÍ ČINNOST ANEB ČÍM SE ZABÝVÁME

Naše společnost zajišťuje stavební činnost již od roku 1991, což nám pomohlo vybudovat silné know-how. Během těchto let jsme realizovali řadu staveb pro soukromé i právnické osoby. V rámci našich služeb poskytujeme kompletní stavební servis od A do Z. Na realizaci staveb dohlíží naši stavební technici a veškeré stavební činnosti provádíme převážně vlastními zaměstnanci a vlastní technikou. Díky tomu dokážeme pracovat maximálně efektivně a zaručit vysokou kvalitu a rychlost realizovaných zakázek. Ať už potřebujete rekonstruovat byt, postavit chatu nebo průmyslovou stavbu, můžete se obrátit na nás. Též poskytujeme stavby tzv. na klíč.

SOLID CONSTRUCTION GROUP JE SPECIALISTA NA VODOVODY A KANALIZACE

Vodovody nebo též veřejná vodovodní síť je určena k dodávce upravené pitné vody pro široké vrstvy obyvatelstva. Naopak k odvodu splaškových a dešťových vod slouží kanalizace. Stavebník se připojuje na veřejné vodovody a kanalizace pomocí vodovodní nebo kanalizační přípojky, což je úsek potrubí mezi objektem stavby a napojením na veřejnou síť. Tyto přípojky se zřizují samostatně pro každou stavbu s vlastním popisným číslem. Před samotnou realizací stavby postupujeme tak, že nejdříve navštívíme provozovatele, který provozuje vodovody a kanalizace a od něj získáme základní informace o možnostech technického řešení.

ODHLUČNĚNÉ ODPADNÍ POTRUBÍ

Ty tam jsou doby, kdy byly vybaveny stavby běžným odpadním potrubím, jaké známe ze starých panelových domů nebo starších objektů. Dnes jsou již standardem odhlučněné odpadní systémy. Je to logické, protože na dnešní stavby jsou kladeny zdravotně hygienické požadavky, které určují hladinu hluku. Týká se to domů, bytů i kanceláří. Dalším faktorem pro snížení hluku je zlepšení podmínek užívání těchto staveb a zvýšení pohodlí jejich uživatelů. Proto se v současnosti používají odhlučněná odpadní potrubí. Většinou se jedná o vícevrstvé trubky, zesílené tvarovky a akustické objímky. Ty omezují hluk v odpadní a dešťové kanalizaci, který se šíří dvěma způsoby:

  • Vzduchem. Hluk vychází z potrubí a způsobuje ho odpadní voda tekoucí uvnitř potrubí.
  • Konstrukcí potrubí. Tento hluk vychází z trubek a armatur a také ze systému, jímž je kanalizace upevněna ke stavbě budovy.

V případě jakýchkoliv dotazů či zájmu o naše služby se na nás neváhejte obrátit
Zašlete nám vaši poptávku služeb už dnes